Vážení klienti, dovolujeme si vás upozornit, že od 29. 3. - 1. 4. 2024 nebudou expedovány objednávky z důvodu Velikonočních svátků. Přejeme vám krásné Velikonoce.

Technické vlastnosti luxfer - skleněných tvárnic

Luxfery jsou již několik dekád oblíbeným stavebním materiálem. Takzvané skleněné tvárnice jsou velmi vyhledávané především díky jejich praktickým vlastnostem. 

Luxfera

Je základní skleněná tvárnice vyráběna svařením dvou výlisků za tepla, vzduch uvnitř tvárnice je tak po vychladnutí pod nižším tlakem. Základní tloušťka luxfery je 80 mm.

Tepelná izolace

Tepelná izolace luxferStěny ze skleněných tvárnic dosahují součinitele prostupu tepla konstrukcí 2,81 Wm-2K-1 a tepelného odporu až 0,26 m2KW-1. Tyto parametry umožňují snižovat přehřátí vnitřních prostorů vlivem slunečního záření v letních měsících, zatímco v zimě snižují náklady na vytápění místnosti.

Vysoký koeficient tepelné izolace poskytuje vynikající ochranu proti kondenzaci vody na povrchu. Například při teplotě 20 °C v místnosti a relativní vlhkosti 60 % se na povrchu neprojeví žádná kondenzace až do vnější teploty -2,4 °C.
 

 Požární odolnost sklobetonových konstrukcí

Požární odolnost luxferProvedení ohnivzdorného zasklení je principiálně stejné jako jiné zasklení ze skleněných tvárnic. Je zde pouze několik odlišností.

Z důvodu vysoké roztažnosti v případě požáru se ohnivzdorné stěny po celém obvodu uloží do desek z minerálních vláken o tl. min 15 mm. Ve všech vodorovných i svislých okrajových spárách musí být ocelová výztuž 2 x 6 mm, ve všech vnitřních spárách musí být výztuž 1 x 6 mm. V místech křížení se ocelová výztuž doporučuje vzájemně spojit (vázací drát, svaření). Stěny se kotví proti převrhnutí.

Standardní luxfera má protipožární odolnost EI 15. Pokud potřebujete splnit náročnější požadavky, je třeba použít speciální protipožární tvárnice s vyšším EI indexem.

Výrobek je pravidelně zkoušen především v nejprodávanějším a nejžádanějším sortimentu.

Světelná propustnost

Světelná propustnost luxferSvětlo, které přichází do interiéru skleněnou tvárnicí je měkké, stabilní, uniformní. Světelná propustnost u čirých tvárnic je při kolmo dopadajícím světle cca 77 %. Odpovídá tedy normálnímu dvojsklu. U barevných tvárnic se pohybuje prostupnost od 50 % do 70 %, dle barvy a její sytosti.

Tvárnice zajišťují rovnoměrné osvětlení interiéru bez ohledu na počasí nebo denní dobu. Brání jevu vznikajícího u standardního zasklení, příliš intenzivní světlo u okna a stín ve vzdálenějších místech. V případě potřeby lze zajistit různé stupně neprůhlednosti vhodnou volbou vzoru tvárnice.

Použitím matové tvárnice lze průhled úplně znemožnit.

Vyberte si z nabídky čirých či barevných luxfer a k nim zde můžete zakoupit i kompletní příslušenství pro jejich montáž.

 

V případě technických dotazů nás neváhejte kontaktovat.

CHCI VÍCE INFORMACÍ O LUXFERÁCH

Využijte možnosti nás kontaktovat rychlým formulářem. 

Nevyplňujte toto pole: